xao

Xao je galerie, knihkupectví a mikronakladatelství na Krymské ulici v Praze, o které se stará kolektiv absolventů ateliéru ilustrace na UMPRUM. Od roku 2016 pořádáme výstavy z oblasti knižní kultury, ilustrace a grafiky, workshopy, čtení, uvedení knih. Naše knihovna je zaměřená na obrazovou knihu, současnou ilustraci a komiks. Během lockdownu jsme přesunuli výstavy do výlohy a založili Poštovní klub PKPX, v rámci kterého pravodelně rozesíláme novinky z naší produkce.

Najdete u nás výběr knih nezávislých nakladatelů: 
BaobabRubatoLabyrintTake Take TakeLipnik, Napoli, Roe, Bylo nebyloMeanderNeklidAbsyntwo-menÉditions Cornélius, Mot, Ateliér ilustrace UMPRUM, Jana ČumlivskéhoPlaneta TanguerinaSchnösel Mösel, Fan Art a dalších..

Xao is a gallery, bookshop and tiny publishing house on Krymská street in Prague. Since 2016 we are organizing exhibitions, devoted to the field of illustration, graphics and book culture in general. We’re organising art workshops for children, readings, book launches. Our book case is focused on picture books and comics, including more experimental project in sometimes very small print runs. We present books and prints from Czech and foreign illustrators and comic artists, from established artists to students or interesting amateurs. 

xaoinfo@gmail.com

Built with Berta.me

© xaoxax 2018